Saver

Qatar Airways, Bu Yıl İçin Rekor Kar Açıkladı

Sivil Havacılık (HD) - HighDefence.com | 21.06.2022 - 01:16, Güncelleme: 21.06.2022 - 01:16 3701+ kez okundu.
 

Qatar Airways, Bu Yıl İçin Rekor Kar Açıkladı

Bu kar sadece Qatar Airways Group için değil, aynı zamanda dünya çapında bu mali yıl için finansal sonuçlar yayınlayan diğer tüm havayolları arasında bir rekor
Küresel havayolu endüstrisinde şimdiye kadarki en zor dönemde, çok başarılı bir sonuç alan Qatar Airways çevikliği, müşteri ihtiyaçlarına ve gelişen pazar fırsatlarına odaklanmaya devam eden başarılı stratejisi ve aynı zamanda dünya çapındaki çalışanlarının verimliliği ve bağlılığı ile fark yarattı.  Qatar Airways Group, 2021/22 mali yılında 5,6 milyar QAR (1,54 milyar ABD Doları) rekor net kar bildirdi. Genel gelir, geçen yıla göre yüzde 78 artarak 52.3 milyar QAR'a (14,4 milyar ABD Doları) yükseldi ve COVID öncesi tam mali yıla (yani 2019/20) göre yüzde iki kayda değer bir artış gösterdi. Yolcu geliri, Qatar Airways ağının büyümesi, pazar payındaki artış ve artan birim gelir nedeniyle üst üste ikinci mali yılda geçen yıla göre yüzde 210 arttı. Qatar Airways, geçen yıla göre yüzde 218 artışla 18,5 milyon yolcu taşıdı. Qatar Airways Cargo, kargo kapasitesindeki (Mevcut Ton Kilometre) yıllık yüzde 25'lik büyümeyle birlikte geliri geçen yıla göre yüzde 25'lik etkileyici bir büyüme yaşadığı için dünyanın önde gelen oyuncusu olmaya devam etti. Grup, 17,7 milyar QAR (4,9 milyar ABD Doları) ile yüzde 34'lük güçlü FAVÖK Marjı üretti. Tüm iş alanlarında akıcı, çevik ve amaca uygun operasyonlar sayesinde FAVÖK 11,8 milyar QAR (3,2 milyar ABD Doları) ile bir önceki yıla göre daha yüksek oldu. Bu rekor kazançlar, pandemi sırasında Qatar Airways'in yolcu ve kargo ağlarını, küresel pazardaki toparlanmaya ilişkin daha doğru bir tahminle genişletmek, daha fazla müşteri ve ticaret sadakati ve güçlü maliyet kontrolü ile birlikte ürün mükemmelliği oluşturmak için alınan kararların sonucudur. COVID-19'un zorluklarına rağmen, Katar Devleti'nin ulusal taşıyıcısı 2021/22'de 140'tan fazla varış noktasına ulaştı ve Abidjan, Fildişi Sahili; Lusaka, Zambiya; Harare, Zimbabve; Almatı, Kazakistan ve Kano ve Port Harcourt, Nijerya'nın yanı sıra Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya'daki önemli pazarlara uçuşları sürdürmeye devam ediyor. Şirket, haftalık uçuşların yanı sıra sayı veya varış noktaları ile ölçülen tüm Orta Doğu havayolları arasında sürekli olarak en büyük ağı işletiyor.
Bu kar sadece Qatar Airways Group için değil, aynı zamanda dünya çapında bu mali yıl için finansal sonuçlar yayınlayan diğer tüm havayolları arasında bir rekor

Küresel havayolu endüstrisinde şimdiye kadarki en zor dönemde, çok başarılı bir sonuç alan Qatar Airways " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Qatar Airways çevikliği, müşteri ihtiyaçlarına ve gelişen pazar fırsatlarına odaklanmaya devam eden başarılı stratejisi ve aynı zamanda dünya çapındaki çalışanlarının verimliliği ve bağlılığı ile fark yarattı. 

Qatar Airways " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Qatar Airways Group, 2021/22 mali yılında 5,6 milyar QAR (1,54 milyar ABD Doları) rekor net kar bildirdi. Genel gelir, geçen yıla göre yüzde 78 artarak 52.3 milyar QAR'a (14,4 milyar ABD Doları) yükseldi ve COVID öncesi tam mali yıla (yani 2019/20) göre yüzde iki kayda değer bir artış gösterdi. Yolcu geliri, Qatar Airways " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Qatar Airways ağının büyümesi, pazar payındaki artış ve artan birim gelir nedeniyle üst üste ikinci mali yılda geçen yıla göre yüzde 210 arttı. Qatar Airways, geçen yıla göre yüzde 218 artışla 18,5 milyon yolcu taşıdı.

Qatar Airways " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Qatar Airways Cargo, kargo kapasitesindeki (Mevcut Ton Kilometre) yıllık yüzde 25'lik büyümeyle birlikte geliri geçen yıla göre yüzde 25'lik etkileyici bir büyüme yaşadığı için dünyanın önde gelen oyuncusu olmaya devam etti.

Grup, 17,7 milyar QAR (4,9 milyar ABD Doları) ile yüzde 34'lük güçlü FAVÖK Marjı üretti. Tüm iş alanlarında akıcı, çevik ve amaca uygun operasyonlar sayesinde FAVÖK 11,8 milyar QAR (3,2 milyar ABD Doları) ile bir önceki yıla göre daha yüksek oldu. Bu rekor kazançlar, pandemi sırasında Qatar Airways'in yolcu ve kargo ağlarını, küresel pazardaki toparlanmaya ilişkin daha doğru bir tahminle genişletmek, daha fazla müşteri ve ticaret sadakati ve güçlü maliyet kontrolü ile birlikte ürün mükemmelliği oluşturmak için alınan kararların sonucudur.

COVID-19'un zorluklarına rağmen, Katar Devleti'nin ulusal taşıyıcısı 2021/22'de 140'tan fazla varış noktasına ulaştı ve Abidjan, Fildişi Sahili; Lusaka, Zambiya; Harare, Zimbabve; Almatı, Kazakistan ve Kano ve Port Harcourt, Nijerya'nın yanı sıra Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya'daki önemli pazarlara uçuşları sürdürmeye devam ediyor. Şirket, haftalık uçuşların yanı sıra sayı veya varış noktaları ile ölçülen tüm Orta Doğu havayolları arasında sürekli olarak en büyük ağı işletiyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve highdefence.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.