Saver
Şirketler Haber Girişi: 09.06.2022 - 11:15, Güncelleme: 09.06.2022 - 11:15

STM Komuta kontrol sistemi

 

STM Komuta kontrol sistemi

STM, komuta kontrol sistemlerine yönelik 20 yıllık tecrübesiyle savunma sanayiisinin milli komuta kontrol sistemlerine yönelik çözümler üretmeye devam ediyor.
STM 2000'li yılların başından beri yürüttüğü komuta kontrol sistemleri projelerinden elde ettiği tecrübe ile savunma sanayi için milli komuta kontrol sistem çözümleri geliştirmektedir. Söz konusu Komuta Kontrol Sistemlerine yönelik tecrübeleri 2009 yılından itibaren yurt dışı ihracat projelerinde iş payı sahibi olmalarına imkan sağlamış ve bu kapsamda NATO’nun stratejik seviye hava komuta kontrol ve füze savunma bilgi sistemi olan AirC2IS Projesi ve NATO Afganistan Görev Ağı Entegrasyon Çekirdeği (AMN INT CORE) Projelerinde görev alınmış. STM, görev destek sistemleri konusunda gerçekleştirdiği projelerden elde ettiği tecrübe ile TSK envanterindeki hava platformları için özgün havacılık uygulamaları, görev yönetim ve destek sistem çözümlerine ilişkin geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Askeri havacılık alanındaki tecrübe ve bilgi birikimini sivil havacılık sektörüne taşıyarak, havacılık otoritelerinden onaylı, havayollarının operasyonel süreçlerine katkı sağlayan, yüksek müşteri memnuniyetine sahip çözümler sunan STM, yürütmekte olduğu simülasyon ürünlerine yönelik AR-GE projeleri ile simülasyon teknolojileri alanındaki yetkinliklerini geliştiriyor. Analiz ve etkinlik değerlendirme alanlarında geliştirmekte olduğu mühendislik ve taktik seviye milli simülasyon yazılımları ile ülkemize katkı sağlamayı hedefliyor. Radar Sistemleri STM geliştirdiği hedef tespit radarları ve konum kestirim sistemlerinin yanı sıra yürütmekte olduğu projeler ile milli algoritmalar, ileri teknoloji donanım çözümleri, anten tasarım ve simülasyonları ile emniyet güçleri ve TSK için görev kritik özgün çözümler sağlıyor. Meskun mahal çatışmaları, arama kurtarma faaliyetleri, hava ve arazi faaliyetlerine yönelik özgün radar teknolojileri ile operasyonlara yönelik hedeflerin tespiti için gerçek zamanlı yüksek güncelleme sıklığı ile çalışan radar sistemleri geliştiriyor.
STM, komuta kontrol sistemlerine yönelik 20 yıllık tecrübesiyle savunma sanayiisinin milli komuta kontrol sistemlerine yönelik çözümler üretmeye devam ediyor.

STM 2000'li yılların başından beri yürüttüğü komuta kontrol sistemleri projelerinden elde ettiği tecrübe ile savunma sanayi için milli komuta kontrol sistem çözümleri geliştirmektedir.

Söz konusu Komuta Kontrol Sistemlerine yönelik tecrübeleri 2009 yılından itibaren yurt dışı ihracat projelerinde iş payı sahibi olmalarına imkan sağlamış ve bu kapsamda NATO’nun stratejik seviye hava komuta kontrol ve füze savunma bilgi sistemi olan AirC2IS Projesi ve NATO Afganistan Görev Ağı Entegrasyon Çekirdeği (AMN INT CORE) Projelerinde görev alınmış.

STM, görev destek sistemleri konusunda gerçekleştirdiği projelerden elde ettiği tecrübe ile TSK envanterindeki hava platformları için özgün havacılık uygulamaları, görev yönetim ve destek sistem çözümlerine ilişkin geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Askeri havacılık alanındaki tecrübe ve bilgi birikimini sivil havacılık sektörüne taşıyarak, havacılık otoritelerinden onaylı, havayollarının operasyonel süreçlerine katkı sağlayan, yüksek müşteri memnuniyetine sahip çözümler sunan STM, yürütmekte olduğu simülasyon ürünlerine yönelik AR-GE projeleri ile simülasyon teknolojileri alanındaki yetkinliklerini geliştiriyor.

Analiz ve etkinlik değerlendirme alanlarında geliştirmekte olduğu mühendislik ve taktik seviye milli simülasyon yazılımları ile ülkemize katkı sağlamayı hedefliyor.

Radar Sistemleri

STM geliştirdiği hedef tespit radarları ve konum kestirim sistemlerinin yanı sıra yürütmekte olduğu projeler ile milli algoritmalar, ileri teknoloji donanım çözümleri, anten tasarım ve simülasyonları ile emniyet güçleri ve TSK için görev kritik özgün çözümler sağlıyor.

Meskun mahal çatışmaları, arama kurtarma faaliyetleri, hava ve arazi faaliyetlerine yönelik özgün radar teknolojileri ile operasyonlara yönelik hedeflerin tespiti için gerçek zamanlı yüksek güncelleme sıklığı ile çalışan radar sistemleri geliştiriyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve highdefence.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.