Saver
 

TÜBİTAK

TÜBİTAK, Türkiye'nin uzay alanındaki ihtiyaçlarını Ar-Ge yoluyla karşılamak ve altyapı ve bilgi birikimi oluşturmak hedefindedir. Buna ek olarak bir Ar-Ge merkezi haline gelmek ve uluslararası alanda lider olma hedefinde ilerlemektedir. TÜBİTAK'ın faaliyet alanları arasında uydu teknolojileri, haberleşme sistemleri, veri ve görüntü işleme, optik sistemler araştırma laboratuvarı ve test, muayene ve analiz hizmetleri bulunmaktadır.  TÜBİTAK ayrıca, toplamda 5 adet ürün geliştirmektedir. Söz konusu faaliyet alanlarında da çeşitli projeler gerçekleştirilmektedir.

TÜBİTAK

TÜBİTAK
Kategori
Ad Soyad
İl/İlçe
Ankara/
Adresi
ODTÜ Yerleşkesi, 06800, Ankara
Telefon
Cep Telefon
0 312 210 1310
Faks
Web Sitesi
uzay.tubitak.gov.tr/tr
E-Posta
uzay.bilgi@@tubitak.gov.tr
Yayın Tarihi
29.09.2021 09:43

TÜBİTAK, Türkiye'nin uzay alanındaki ihtiyaçlarını Ar-Ge yoluyla karşılamak ve altyapı ve bilgi birikimi oluşturmak hedefindedir. Buna ek olarak bir Ar-Ge merkezi haline gelmek ve uluslararası alanda lider olma hedefinde ilerlemektedir. TÜBİTAK'ın faaliyet alanları arasında uydu teknolojileri, haberleşme sistemleri, veri ve görüntü işleme, optik sistemler araştırma laboratuvarı ve test, muayene ve analiz hizmetleri bulunmaktadır. 

TÜBİTAK ayrıca, toplamda 5 adet ürün geliştirmektedir.

Söz konusu faaliyet alanlarında da çeşitli projeler gerçekleştirilmektedir.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.